מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

אחריות חברתית של המגזר העסקי

13/02/2011 17:48:00
בזמן האחרון מתנהל דיון בארץ ובעולם על האחריות החברתית של המגזר העסקי. המגזר העסקי הולך ומאמץ את האחריות החברתית כחלק מתפיסתו את חובות הארגון, תוך שהוא נותן פרשנות משלו למונח. מצד שני, גם החברה האזרחית מפרשת את המונח, תוך שהיא מטפחת את האחריות החברתית כמנוף לעשייה של אזרחים למען עצמם ולמען קהילתם. בתקופה האחרונה גוברים הקולות הטוענים כי האחריות החברתית של המגזר העסקי היא למעשה גישה ניהולית עסקית המקדמת את האינטרסים של העסקים יותר מאשר כפילנתרופיה לשמה. 
 
בשבוע האחרון, עלו לרשת שני מאמרים מעניינים בנושא, בחרנו להביא אותם לפניכם - 
  • מס חברתי | יקו גולדנברג באתר איגוד השיווק הישראלי - "השלב הבא בהתפתחות האבולוציונית של "המס החברתי" - היא שבמקום להשקיע כסף במיזמים חברתיים, החברות צריכות לתרום זמן, מחשבה ויצירתיות כדי לקבל במחיר (כספי) נמוך יותר ערך חברתי גבוה יותר, כזה שגם יוערך יותר בציבור..."
  • מנכ"ל, האם באמת יש לך אחריות חברתית? | גיא רולניק בדה-מרקר - "אם אתם מרגישים לעתים קרובות תחושת קבס ומיאוס מהידיעות הממלאות את העיתונים על פעולות "אחריות חברתית" של חברות ישראליות גדולות ש"תורמות לקהילה" - תשמחו לדעת שגם בשאר העולם מפתח הציבור ציניות הולכת וגדלה כלפי המכבסה החברתית הזאת..."
מוזמנים לקרוא ולהגיב בעמוד הפייסבוק של מידות
 
 
 
 
אחריות חברתית של המגזר העסקי
קישור למאמרים בנושא

חדש באתר

יסודות בהערכה משותפת - מדריך מעודכן

בהמשך להרצאתה של אניטה בייקר לנציגי עמותות שהוזמנו ע"י מידות וד"ר גילה מלך אנחנו שמחים להפיץ תרגום לחוברת בנושא הערכה שכתבה ביחד עם בת' ברונר. להמשך המאמר

שילוב יכולת הערכתית בפרקטיקה הארגונית

בהמשך להרצאתה של אניטה בייקר לנציגי עמותות שהוזמנו ע"י מידות וד"ר גילה מלך אנחנו שמחים להפיץ תרגום לחוברת בנושא הערכה שכתבה ביחד עם בת' ברונר. להמשך המאמר

מדגם השקעות חברתיות של קרן כהנוף בישראל

במשך כל שנות פעילותה בישראל תרמה קרן כהנוף כאמור יותר מ 110- מיליון דולר. מסמך זה יתאר רק מדגם מייצג
מפעילויותיה. להמשך המאמר
לרשימה המלאה

נא להשאיר פרטים