מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

אח בוגר אחות בוגרת

עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות 
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה
לתכנון ולמדידה, להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד,
במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
על אודות העמותה
 

עמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל" הוקמה בשנת 2003 ומאז מסייעת ותומכת במאות ילדים ובני נוער מדי שנה. במהלך 2014 שירתה העמותה כ - 430 ילדים ע"י מספר זהה של מתנדבים, שהוכשרו על ידה. העמותה הינה חלק מארגון הגג העולמי – Big Brothers Big Sisters International, הפועל ב- 12 מדינות ברחבי העולם, ונשענת על מתודה ארגונית הקיימת בארה"ב 110 שנים.

 

העמותה מעניקה שרות חונכות אישי, מתוך מחויבות לילדים ולהוריהם ומחברת לילדים הזקוקים לכך, מתנדבים המהווים אחים ואחיות בוגרים, לליווי ארוך טווח וקשר איכותי ומשמעותי. להשגת מטרה זו מושקעת תשומת לב רבה בשלב הראשוני של התאמת המתנדב המתאים לכל ילד ובהמשך תהליך הקליטה וההתנדבות, מעניקה העמותה ליווי, פיקוח, הדרכה, תמיכה וייעוץ פרטני ואישי למתנדב לאורך כל תקופת ההתנדבות.

 

העמותה ממלאת תפקיד חברתי חשוב במרקם העדין והייחודי של החברה בישראל. במציאות בה יותר ויותר ילדים ונערים גדלים בבית עם הורה יחיד, ללא משפחה מורחבת או חברים קרובים - חשיבותה של חונכות ארוכת טווח הינה קריטית בהשפעתה החיובית על הילדים ובני הנוער, וביכולתם להשתלב ולפעול טוב יותר בחברה בה הם חיים. העמותה פועלת לפיתוח החוסן החברתי במדינת ישראל ושואפת לקדם את כלל המגזרים והקהילות השוכנות בארץ. היא שמה לה ליעד להתרחב לפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל ולקדם שיתוף פעולה עם קהילות מגוונות.

 

האחים והאחיות הצעירים הינם ילדים בגילאים 6-18 הגדלים בבית עם הורה יחיד, או עם שני הורים בתפקוד לקוי ונמצאים בחשיפה מוגברת למצבי סיכון. ילדים אלה נמצאים במצב של חסך רגשי וזקוקים לקשר אישי ותומך,  אוזן קשבת ופינה חמה בלב. רובם באים ממשפחות מרקע סוציו-אקונומי נמוך, המעצים את הקושי הרגשי שבו הם נמצאים.  הם זקוקים  לאחים ולאחיות הבוגרים, כדי שישוחחו עמם, ישחקו עמם, ייעצו להם,  לעתים יסייעו בשיעורי בית, אך לרוב יהיו להם חברים לבילוי ולהעשרה. 

 

האחים והאחיות הבוגרים של העמותה מקדישים שעתיים שבועיות, לבילוי זמן איכות משותף עם הילדים – האחים והאחיות הצעירים. האחים הבוגרים מהווים עבור הילדים דמות חברית תומכת ומחזקת ומשמשים עבורם מודל חיובי, המשפיע באופן ברור על הביטחון העצמי ועל הדימוי העצמי, על התנהגותם ועל רמת לימודיהם. הקשר המיוחד תורם לשיפור איכות חייהם בהווה ומשליך על התפתחותם בעתיד והשתלבותם החיובית בחברה.

 

כיום העמותה נותנת את שירותיה לילדים ונוער המתגוררים בשניים עשר מוקדים ברחבי הארץ: אזור ת"א, חיפה והקריות, אור יהודה,  ר"ג, ירושלים והסביבה, כפר סבא, רעננה, חולון, מגדל העמק, נתניה ובאר שבע.

 

לעמותה שותפות עם המוסד לביטוח לאומי וקרן רש"י במסגרת הפרויקט הלאומי למניעת הזנחה לילדים ובני נוער.


    
 
 
גם לעמותה זו ניתן לעגל לטובה

פרטי העמותה

טלפון: 03-7448744
כתובת: בני דן 50, תל אביב-יפו, 6226402
כתובת דוא"ל: info@bigbrothers.org.il
תחום: חינוך ורווחה, התנדבות
עמותה רשומה (ע"ר): 580411395
שנת הקמה: 2003
איזור פעילות: כל הארץ
קהל יעד: ילדים ובני נוער בגילאי 6-18 הזקוקים להעצמה בשל חסך הורי
ייעוד: שילוב מתנדבים כחונכים לילדים ובני נוער הגדלים במשפחות עם הורה יחיד.
אתר: http://bigbrothers.org.il/

נא להשאיר פרטים