מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

אפקטיבי - איגרת המידע של מידות, אפריל 2013

 
17.04.2013
ז' באייר תשע"ג
 
ברוכים הבאים ל"אפקטיבי" - איגרת המידע של מידות הכוללת את החדשות, האירועים והעדכונים האחרונים על כל מה שמעניין משקיעים חברתיים אפקטיביים ועמותות אפקטיביות.
לשאלות, הצעות, הערות והארות, אתם מוזמנים לכתוב אלינו.
  


פילנתרופיה אפקטיבית

 • מפגש משותף לקרנות, גורמי ממשלה ועמותות העוסקות בתחום הצעירים בישראל: המפגש נערך לרגל פרסום טיוטת "דוח תחום: צעירים בישראל" שכתבה מידות עבור קרן גנדיר.
 • מה חושבים המוטבים הישראלים על התורם האמריקאי?
  סקר שערכה מידות בשיתוף המשרד הישראלי של ה- GA, בדק עמדות של ארגונים ישראלים הנתמכים ע"י תורמים אמריקאים. הסקר הוצג בוועידה השנתית של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה שנערכה בבולטימור בנובמבר 2012.
 • Inspiring Impact: מיזם חדש באנגליה מבקש להעניק לתורמים ועמותות כלים ליצור מודלים חברתיים שישפיעו לטובה על החברה. נציגי מידות עומדים בקשר הדוק עם מנהלי המיזם ונפגשו עם מנהל הפרויקט כדי לבחון שיתופי פעולה וללמוד מהתהליך.
 • תורמים, איך תדעו שההשקעה החברתית שלכם אפקטיבית?
  שירותי מידות למשקיעים החברתיים נועדו לסייע לתורמים למקסם את התוצאה החברתית של ההשקעה בקהילה ולמנף הקשר עם השותפים הקהילתיים.
 • לאחרונה שוב צצות טענות על גובה משכורות מנכ"לי העמותות ושיעור גבוה מידי של הוצאות התקורהמצאנו לנכון להפנות לשני מאמרים שכתבו יושבי ראש מידות לשעבר, יעקב בורק ואבנר סטפק בנושא. לקריאה מלאה של המאמר אפס תקורה עולה הרבה והמאמר צריך לתרום, גם למנכ”ל.
   

עמותות אפקטיביות

 • דבר היו"ר הנכנס והמנכ"ל היוצאלקריאה מלאה
 • בעקבות השיח עם פורום המנכ"לים: מידות מרחיבה ומנגישה את שירותיה למגוון עמותות - בעקבות הדיונים בנושא הרחבת שירותי מידות למגוון גדול יותר של ארגונים חברתיים, 'מידות' מעדכנת את מודל הבדיקה הקיים ומוסיפה כלים שיאפשרו למגוון גדול של עמותות לצרוך את שירותיה.
  לקריאה מלאה
 • כללי אצבע למדידה והערכה של תכניות חברתיות: קרן היולט, מהמובילות בתחום הערכה ומדידה, החלה בהפצה ניסיונית של נייר עבודה פנימי שהכינה פיי טברסקי (לשעבר, אחראית מדידה והערכה בקרן ביל ומלינדה גייטס). לקריאה מלאה
 • עמותות מצליחות והמאה ה- 21: האם עמותות יכולות ללמוד לקח מהקמפיין המוצלח של אובמה? מתיו פורטי וקולין מרפי, שניהם מארגון הייעוץ ברידג'ספאן, ניתחו את הקמפיין, ומצביעים על חמש פרקטיקות שארגונים ללא כוונת רווח יכולים לאמץ ולהצליח גם הם. לקריאה מלאה
 • לשאלות, הצעות, הערות והארות אתם מוזמנים לכתוב אלינו: www.midot.org.il/צרו-קשר
 
   
 
מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות דירוג ארגונים ללא מטרות רווח וביצוע דוחות תחום.
 

נא להשאיר פרטים