מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

בוגרי תכנית פורד בישראל מדברים אפקטיביות

 
הבוגרים הישראלים של תכנית פורד היוקרתית לפיתוח מנהיגות חברתית ברחבי העולם נפגשו ביום רביעי, 16.3.11 עם אשת העסקים והפעילה החברתית רעיה שטראוס בן דרור.
שטראוס בן דרור סיפרה לבוגרי התכנית: "ההורים שלי, שעלו מגרמניה ב-1936 ובחרו להיות חקלאים, התחילו את דרכם עם משק של שתי פרות וחלום ציוני גדול. גם בשנים שבהן נאבקו על קיומו של העסק, הוריי היו מעורבים חברתית וסייעו לעולים שהגיעו מאירופה. הם ערכו חתונות בגינה, ולימים, כשהעסק הפך למפעל, קיימו בו גם חגיגות חנוכה ופסח, העניקו לעובדים הלוואות לרכישת בתים ועוד. אני נולדתי לתוך אווירת הנתינה, וטיפחתי בשטראוס את נושא האחריות החברתית. אחרי שפרשתי מהעסק המשפחתי המשכתי את המורשת הערכית של הוריי – הבחירה בישראל, היחד, הנתינה והמצוינות, והבאתי לפעילות הפילנתרופית את הכלים הניהוליים והמדדים לאפקטיביות מהעולם העסקי. אני מעורבת במגוון גדול של פעילויות לקידום המצוינות והאחדות, וליצירת קפיצת מדרגה אזורית בגליל המערבי, כחלק מחזון 'ישראל 15'."
 
עם בוגרי התכנית נמנים המובילים שביזמים החברתיים בישראל והבולטים שבמנכ"לי עמותות לשינוי חברתי ולסיוע לאוכלוסיות מוחלשות.
בין בוגרי התכנית: עטרה קניגסברג – מנכ"לית מרכז רקמן לקידום מעמד האשה, רונית הד – מנכ"לית שתי"ל - אליזבט שוראקי שמלא - מנכ"לית עמותת משעולים, עדי אלטשולר – מייסדת עמותת כנפיים של קרמבו, אודי כהן – מנכ"ל הפורום להסכמה אזרחית בין יהודים לערבי. נעים ח'יר – מנהל הפרויקט לדרוזים וצ'רקסים בישראל, לימור לב – מנכ"לית עמותת יעדים לצפון מייסודה של קרן רש"י, מירי בת אל – ראש תחום התנדבות עירונית ברמת השרון.
 
את המפגש יזמו שלושה מבוגרי התכנית: גלית טולדנו-האריס, מנכ"לית עמותת YRF, מומו מהדב, מנכ"ל מעלה ודובי ארבל, מנכ"ל ארגון מידות.
 
בימים אלה ניתן להגיש מועמדות להשתתפות בתכנית בשנת 2012. התכנית מתקיימת בניו יורק ומנוהלת על ידי ארגון ה- Y92, אוניברסיטת קולומביה וחברת הרכב פורד.
 
 
 
 

נא להשאיר פרטים