מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

בית הילדים ע"ש צבע (אלעזרקי)

עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
אודות העמותה
 

בית הילדים ע"ש צבע אלעזרקי  זהו בית שמשנה חיים

בית הילדים ע"ש צבע אלעזרקי הוקם בשנת 1969 עבור 39 ילדים. כיום חיים ומתחנכים בו כ-200 ילדים בסיכון בגילאי 18-6. הם הופנו אלינו מכל רחבי הארץ ע"י רשויות הרווחה. צוות חינוך והדרכה מתגורר עימם וצוות רב תחומי מלווה אותם יום יום.

הילדים הגיעו ממשפחות המאופיינות במצוקה ובחוסר יכולת של ההורים לגדל אותם ולהעניק להם סביבה הולמת, מקדמת ובטוחה. הם הורחקו מסכנה ממשית שאיימה עליהם כתוצאה מחייהם בתא משפחתי בלתי תקין ובלתי מתפקד, עם בעיות שונות כגון: אלכוהול, סמים, מחלות נפש, הזנחה, אלימות מילולית ופיזית ועוד. יחד עם זאת ובניגוד להנחה הרווחת על ילדים בסיכון – הם ניחנו ביכולות ובכישורים טובים. בבית הילדים אנו מסירים את הקשיים, הפערים והטראומות מהם סובלים הילדים, וחושפים את היכולות הבלתי ממומשות.

כל מי שנכנס לבית מזהה מיד את ייחודו - שילוב בלתי רגיל של בית חם ומחבק, שעוטף את ילדיו באהבה ובנתינה, יחד עם ארגון מקצועי הפועל עפ"י מודל עבודה סדור ומוקפד. בעבודה יומיומית ובלתי מתפשרת, אנו פועלים לנתב כל ילד לשבירת מעגל המצוקה.

בית הילדים אינו רואה עצמו כתחנת מקלט זמנית או בייבי סיטר, אלא כבית לכל החיים. אנו מאמינים שאם נסייע לכל ילד להתמודד עם טראומות העבר, הוא יצליח להתגבר על קשיי ההווה ולמצות את יכולותיו בעתיד. כשנצייד אותו בכלים חשובים לחיים – הוא יצליח לשבור את מעגל המצוקה.

כדי לחולל שינוי כה משמעותי בחיי הילדים מצאנו פועלים עפ"י מודל משולש שקודקודיו הראשיים הם: יציבות – ההבטחה שיש לו בית לתמיד ושנהיה שם בשבילו בכל רגע בחייו, הצלחה בלימודים – כי זה המפתח לחיזוק הדימוי העצמי ולמוטיבציה להמשיך להשכלה גבוהה, וחיזוק רגשי בתרפיות שונות – כי נפש בריאה היא התשתית לשינוי.

מעל 150 בוגרי בית הילדים מוכיחים בכל הווייתם שמודל העבודה שלנו אפקטיבי. הם מתקדמים בכל תחומי החיים – משרתים בצבא ביחידות מובחרות, לומדים באוניברסיטאות וחלקם כבר אקדמאים לתואר ראשון ושני, עובדים במשרות בכירות, מתחתנים ומקימים משפחות משלהם. זוהי מהותה של שבירת מעגל המצוקה.

 
 
 
 גם לעמותה זו אפשר לעגל לטובה 

פרטי העמותה

טלפון: 09-8891720
פקס: 09-8891728
כתובת: רח' רבי טרפון 7 נתניה,
מיקוד 4244807
כתובת דוא"ל: info@elazraki.org.il
תחום: ילדים בסיכון
עמותה רשומה (ע"ר): 580017952
שנת הקמה: 1982
איזור פעילות: נתניה
קהל יעד: ילדים ונוער בסיכון
ייעוד: לגדל דור עצמאי, מועיל ומאושר, להעביר אותם לצד הנותן של החברה, לראות אותם עובדים ותורמים לזולת, ומגדלים את ילדיהם בבית בריא ואמיתי, הרחק ממעגל הסיכון.
אתר: http://www.elazraki.org.il
לקריאת דוח מידות

נא להשאיר פרטים