מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

ג'ין יודס, מנכ''לית בית איזי שפירא

ביקשנו להכנס לתהליך הדירוג כיוון שכארגון אנו מרגישים אחריות להיות שקופים ואפקטיביים ככל האפשר בעבודה שלנו.
אני מאמינה שכארגון ששואף להיות מוביל בתחומו ומבקש כל העת לצמוח ולהתפתח, חשוב מאוד שבדוק את עצמנו. ובתהליך של ארגון לומד, לומדים מטעויות. הטעות היא הזדמנות ללמידה. מבחינה זו ואחרות, הדירוג משתלב היטב בתפיסת העולם הארגונית-ערכית שלנו.
זהו פידבק משמעותי מגוף חיצוני מקצועי, ומבחינתי מדובר באשרור שחשוב לכל ארגון.
דירוג מידות היה ללא ספק אבן דרך משמעותית ביותר עבור "בית איזי שפירא": בתהליך העבודה עם מידות קיבלנו אישור על נקודות החוזקה שלנו כארגון, ובמקביל, הפידבק שקבלנו עודד אותנו לבחון את עצמנו ולטפל בנושאים הדורשים חיזוק ושיפור.
כמנכ"לית אני עושה שימוש רב בדו"ח מידות, הן כלפי פנים בעבודה עם צוות העמותה והן כלפי חוץ, בעיקר בתחום גיוס המשאבים. אין שום מפגש שהדו"ח לא משמש בו כלפי התורמים. יש תורמים שהדו"ח מכריע עבורם. למשל, היתה תורמת מחו"ל שהתלבטה לגבי התרומה. לאחר שהדו"ח הועבר אליה, היא אמרה שתיתן אותו לבעלה כי הוא לא מאמין בעמותות וזה מה שיעזור לשכנע אותו. אותה תורמת העבירה אלינו תרומה משמעותית.יש תורמים שמאוד חשדנים כלפי עמותות והדו"ח הזה מאוד עוזר לשכנעם.
במקרה נוסף פנתה אלינו פירמה של עורכי דין שטיפלו בעיזבון. בעל העיזבון ביקש להוריש את הכסף לארגוני נכים, ועורכי הדין שטיפלו בצוואה היו צריכים להחליט לאילו עמותות להעביר תרומה. לאחר שקבלו לידם את הדו"ח הודיעו עורכי הדין שלא רק שישמחו לתרום לבית איזי שפירא, אלא שמעתה  יבקשו את דו"ח מידות מכל עמותה שתבקש לקבל תרומה.
לסיכום, אני רוצה להמליץ לכל עמותה שרואה עצמה כמובילה בתחומה לנסות ולקבל תו מידות לאפקטיביות. הציבור כיום מצפה מאיתנו להוכיח מקצועיות ורמת ביצוע גבוהה, ובו זמנית לא לאבד את הלב. גם התורמים מבקשים עדויות לאפקטיביות. אנחנו מאמינים שיש לנו אחריות כלפיהם וכלפי הציבור להוכיח שאפשר להיות אפקטיביים, להציב מדדים להצלחה ולנסות למקסם את ההשפעה החברתית שלנו כל הזמן, ובו-זמנית, לעבוד מכל הלב.
 

פרטי העמותה

תחום: רווחה, חינוך, תמיכה באנשים עם מוגבלות שכלית, תמיכה באנשים עם מוגבלות פיזית, חושית ורגשית
עמותה רשומה (ע"ר): 580071850
שנת הקמה: 1980
איזור פעילות: כל הארץ
קהל יעד: אנשים עם מוגבלויות פיזיות, שכליות ונפשיות
ייעוד: ליזום, להוביל ולרתום שותפים לדרך – אנשים עם מוגבלויות ובני משפחה, שותפים מקצועיים ושותפים קהילתיים – לקידום זכויותיהם ואיכות החיים של אנשים עם מוגבלויות ומשפחותיהם.

נא להשאיר פרטים