מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

כיצד לדווח נכון על תוצאות הפעילות של העמותה?

 
חשיבות הדיווח על תוצאות הפעילות של העמותה הופכת יותר ויותר ברורה לעמותות ולתורמים. מהו דיווח טוב ואיך הוא יכול לעזור לעמותות? ארגון NPC מציג שש עצות לדיווח טוב יותר. 
  1. התאימו את הדיווח לנמען: ועד מנהל, תורמים, מוטבים – כל נמען מתעניין בנתונים אחרים.
  2. ספקו רקע על הפעילות שלכם: מהו הצורך החברתי, למי נוגעת הפעילות שלכם, מה היקף הביקוש לשירות שאתם מציעים וכיצד המוטבים מושפעים מהפעילות.
  3. דברו בבירור על תפוקות ותוצאות: עמותות נוטות לספק מידע רב על הפעילויות והפרויקטים שלהן אך מדגישות פחות את התפוקות והתוצאות. ספרו בבהירות מה אתם משיגים בכל אחד מהפרויקטים שלכם ואיזה שינוי הם מחוללים בחיי המוטבים.
  4. דווחו גם על חוסר הצלחה: לא קל להודות בטעויות, אבל זהו חלק חשוב מדיווח טוב שיכול לסייע לכם לבנות אמון ביניכם לבין בעלי העניין שלכם.
  5. השתמשו במספרים וסיפורים: הציגו, במידת האפשר, נתונים מספריים על פעילותכם. הקפידו לוודא שהם מתאימים לקהל היעד ומוצגים בצורה קלה להבנה, ואל תשכחו להוסיף להם גם תיאורי מקרה וציטוטים, שמקנים לדיווח עומק ועניין.
  6. המשיכו ללמוד ולהשתפר: בדקו האם הדיווח שלכם היה אפקטיבי בקרב בעלי העניין. במדידת תוצאות ובדיווח עליהן מושקעים משאבים רבים ויש לוודא שאתם בכיוון הנכון. 

נא להשאיר פרטים