מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

הקמת האיגוד הבינלאומי של אנליסטים חברתיים בשיתוף מידות

09/11/2011 15:53:00
ב- 1 בדצמבר יוקם בלונדון האיגוד הבינלאומי של אנליסטים חברתיים - SIAA. ארגון מידות מישראל (לקידום אפקטיביות של תורמים ועמותות), שיושב הראש שלו הוא הסופר ואיש העסקים יעקב בורק, נמנה על מייסדי הארגון יחד עם ארגונים מאנגליה, משוודיה, מגרמניה, מארה"ב, משוויץ ומהולנד.
 
SIAA יפעל לקידום מקצועי של אנליסטים ושל אנשי מקצוע שעוסקים בהערכת אפקטיביות של עמותות ותכניות חברתיות במדינות השונות.
 
דובי ארבל, מנכ"ל ארגון מידות ( לקידום אפקטיביות של תורמים ועמותות):
"בעולם הפילנתרופיה והעמותות החל עידן חדש, בו האפקטיביות, מדידת התוצאות והערך החברתי הופכים להיות פרמטרים מרכזיים. בשים-לב להיקף המגזר הזה בחברה המערבית (לדוגמא, בישראל נאמד היקפו בכמאה מיליארד ₪) – מדובר בבשורה חשובה שעשויה לתרום להתמקצעות המגזר השלישי ולשיפור המענה שניתן למצוקות ובעיות חברתיות. הקמת ארגון SIAA מהווה ביטוי למגמות אלה, ואנו שמחים על כי ראו גם בנו הישראלים כשחקנים חשובים בייסוד הארגון הבינלאומי.
הקמת הארגון היא הזדמנות עבורנו הישראלים ללמוד מניסיונם של אחרים ולהיחשף לגישות, יישומים וכלים שמסייעים לארגונים חברתיים לעשות טוב – טוב יותר".
 
מהו SIAA?
הקמת האיגוד היא פרי שיתוף פעולה בין ברטלסמן (Bertelsmann Stiftung), ענק ההוצאה לאור והתקשורת הגרמני, ובין ארגון החשיבה והייעוץ הבריטי, אן. פי סי  (New Philanthropy Capita) עימו מקיימת מידות שותפות אסטרטגית.
הארגון יקדם את מקצועיותם של אנליסטים חברתיים ובעקיפין יתרום לאימוץ מדידת תוצאות, לניהול מכוון תוצאות ולהשקעה מבוססת תוצאות במגזר השלישי כולו במדינות השונות. בעולם הרחב, כמו גם בישראל, רבים במגזר הפילנתרופי אינם מיישמים את התפיסה לתורמים המחויבת לתוצאות ולמדידתן כבסיס לקבלת החלטות. ארגוני דירוג  וייעוץ שקמו בשנים האחרונות במדינות המערב מבטאים את התרחבות התפקידים שלקח על עצמו מגזר זה. SIAA ישמש במה וצומת להפצת ידע ומידע על דרכים חדשניות למדידת השפעה חברתית (Impact), ויעשיר את ידיעותיהם של אנליסטים חברתיים בארגוני דירוג, הערכה וייעוץ ויקדם באופן גלובלי את נושא האפקטיביות של העמותות ושל משקיעים חברתיים.
 
 
מה זה אנליסטים חברתיים?
אנליסט חברתי - כמו אנליסט במגזר העסקי - מאבחן עמותות ומנתח את מידת האפקטיביות שלהן לפי מדדים גנריים על פני מספר היבטים (תכנון, ביצוע, למידה ומדידה, מנהיגות וניהול כספי).
 
הקמת האיגוד הבינלאומי של אנליסטים חברתיים בשיתוף מידות
ארגון מידות, בשיתוף עם ארגונים נוספים ברחבי העולם, נרתמים להקמת ה- SIAA

חדש באתר

יסודות בהערכה משותפת - מדריך מעודכן

בהמשך להרצאתה של אניטה בייקר לנציגי עמותות שהוזמנו ע"י מידות וד"ר גילה מלך אנחנו שמחים להפיץ תרגום לחוברת בנושא הערכה שכתבה ביחד עם בת' ברונר. להמשך המאמר

שילוב יכולת הערכתית בפרקטיקה הארגונית

בהמשך להרצאתה של אניטה בייקר לנציגי עמותות שהוזמנו ע"י מידות וד"ר גילה מלך אנחנו שמחים להפיץ תרגום לחוברת בנושא הערכה שכתבה ביחד עם בת' ברונר. להמשך המאמר

מדגם השקעות חברתיות של קרן כהנוף בישראל

במשך כל שנות פעילותה בישראל תרמה קרן כהנוף כאמור יותר מ 110- מיליון דולר. מסמך זה יתאר רק מדגם מייצג
מפעילויותיה. להמשך המאמר
לרשימה המלאה

נא להשאיר פרטים