מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

חוות החופש

 עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
 

חוות החופש, שלאחרונה חגגה שלוש שנים להיווסדה, הוקמה במטרה לשמש כמרכז חוויתי לימודי לקירוב לבבות בין בני האדם לבעלי חיים שניצלו מתעשיות המזון. לצד היותה מקלט הצלה ושיקום, חוות החופש מהווה מרכז חינוכי ראשון מסוגו המאפשר חיבור בין בני-האדם לבעלי-חיים, דרך היכרות מעמיקה של בעלי-חיים שמרבית האנשים פוגשים מרחוק ובתנאי גידול שאינם מתאימים להם. בחוות החופש, נוצר מפגש מרגש בין בני אדם לבין חיות משק שהוצלו ושוקמו וכעת חיות בסביבה מיטיבה אשר מספקת להם את כל צרכיהם הפיזיים והנפשיים. כל בעל חיים בחווה מהווה עולם ומלואו ולו אישיות, רגשות, תחביבים וסיפור חיים. כאשר פוגשים זאת, ניתן לראות את הדמיון הרב בין כבשים, עזים, כלבים וחתולים. כל אדם יכול להיזכר בבעל-חיים אהוב מעברו, בקשר שהיה עמו וברגשות שהרגיש ולזהות מאפיינים דומים גם עם בעלי-החיים בחווה. כך, נוצרת התבוננות על בעלי-חיים באשר הם ומתאפשרת בחינה מחדש של הרגלי חיים אשר מהווים נורמה. חוות החופש מאפשרת חשיבה מחודשת על ענייני יומיום שהם כביכול מובנים מאליהם, אך ברגע שמתרחשת התבוננות מפוכחת ואקטיבית, מתרחש תהליך של הטלת ספק במוסכמות החברתיות ושיח מוסרי נכנס לתמונה.

 

חוות החופש מציעה מגוון של סיורים המספקים מפגש עם בעלי-החיים הניצולים. קיימים מספר סיורים שבועיים למבוגרים (החל מגיל 10), סיורים לגיל הרך ולמשפחות (גילאי 4-7) וסיורים לילדים (גילאי 7-10). בנוסף, מתקיימים סיורים פרטיים וסיורים לאוכלוסיות מיוחדות. במהלך הסיור, שומעים את סיפורי החיים וההצלה של דיירי החווה, זאת תוך מתן מידע על תעשיות המזון מהחי מהן הגיעו מרבית דיירי החווה. הסיור פונה לכל מי שמעוניין להפעיל את שרירי החמלה והאמפתיה ולפגוש בעלי-חיים שחיים בחופש ובשמחה, ללא ניצול ושימוש בהם. בנוסף, בחוות החופש מאמינים כי יצירה של עולם טוב יותר כוללת גם סיוע ישיר לאנשים. לכן, מתקיימות מספר פעילויות שהן ללא כל רווח ומטרתן תרומה לקהילה. אוכלוסיות מיוחדות עם מגוון קשיים ואתגרים מגיעים לחווה, שמהווה מרחב תרפויטי ומסייעת להם לצד סיוע לדיירי החווה.

 

חוות החופש מתקיימת מתרומות וממתנדבים. קיימים למעלה מ-3,000 מתנדבים בחווה אשר הם המתפעלים העיקריים שלה. חוות החופש מזמינה אתכם להצטרף למשפחה ולהגיע לסיור או להתנדבות בחווה (בתיאום מראש).  

 

 

פרטי העמותה

חוות החופש
טלפון: 09-8987533
כתובת דוא"ל: adit@freedom-farm.org.il
תחום: בעלי חיים
עמותה רשומה (ע"ר): 515100246
שנת הקמה: 2014
איזור פעילות: מושב עולש
קהל יעד: בעלי החיים ממשקי התעשייה
ייעוד: חוות החופש קמה על מנת לאפשר קירוב לבבות בין בני אדם לבין בעלי חיים שניצלו מתעשיות המזון. החווה משמשת כמרכז חינוכי המאפשר חיבור בין האדם לבעל החיים, דרך חווית הזדהות ועוררות רגש החמלה, מתוך ההבנה שידע הוא כוח החווה שמה לה למטרה להעניק לכמה שיותר אנשים ידע לגבי ההשלכות המוסריות, הבריאותיות והאקולוגיות של צריכת מוצרים מן החי וזאת על מנת ליצור שינוי תודעתי ושינויים בהרגלי החיים.
אתר: https://www.freedom-farm.org.il/

נא להשאיר פרטים