מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

חיבוק ראשון

 עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
אודות העמותה
מדי שנה ננטשים כ- 300 תינוקות במחלקות היילודים של בתי החולים בישראל. על תינוקות אלה נגזרת בדרך כלל שהות ממושכת בבית החולים, ללא טיפול הורי מסור.
תינוקות אלה זקוקים כמו כל תינוק לחיבוק חם, למגע, לליטוף ולאהבה, ולדברים הבסיסיים להם זוכים תינוקות בחודשים הראשונים לחייהם. הצוות הרפואי המופקד על חדר עמוס תינוקות דואג לטיפול הפיסי בתינוקות ועל בריאותם, אך עקב העומס היומיומי הרב, אינו מסוגל לרוב לדאוג למלוא צרכיהם הרגשיים.
העמותה שמה לה למטרה למלא את החלל הנוצר בהיעדר הטיפול ההורי, ולספק עד כמה שניתן את הצרכים הרגשיים והקוגניטיביים החיוניים כל כך להתפתחותו התקינה של התינוק. העמותה מטפלת גם בתינוקות בודדים שלא חווים נוכחות הורית מספקת מסיבות שונות.
אנחנו מחבקים תינוקות מכל מוצא ומכל סיבת נטישה. מתנדבות "חיבוק ראשון" דואגות לבלות עם התינוק מספר שעות בכל יום, להעניק חום, אהבה ומגע, וכן לשחק, לשיר שירים, להקריא סיפורים ועוד.
הטיפול בכל תינוק נעשה באהבה על ידי קבוצת מתנדבות מצומצמת, המלווה אותו באופן יומיומי במשך כל תקופת שהותו בבית החולים. בדרך זו אנו מבטיחים שהתינוק לא ייחשף לדמויות רבות מדי, ויוכל לזהות את הדמויות הטיפוליות, בדומה לבני משפחה. בנוסף, אנו דואגים ליצור לתינוק סביבה ביתית ככל האפשר בעזרת מוביילים, ספרי תמונות וצעצועים. 
המתנדבות זוכות לליווי צמוד של העובדות הסוציאליות המסורות ב- "חיבוק ראשון", הדואגות לספק להן את המענה המקצועי והרגשי הנחוץ בהתנדבות כה מורכבת.
 
   
 
 גם לעמותה זו אפשר לעגל לטובה 
 

פרטי העמותה

טלפון: 03-6022457
פקס: 03-5611379
כתובת: רח' החשמונאים 91
ת.ד. 20497
כתובת דוא"ל: office@tinokot.org.il
תחום: רווחה, תינוקות
עמותה רשומה (ע"ר): 580436277
שנת הקמה: 2004
איזור פעילות: כל הארץ
קהל יעד: תינוקות נטושים
ייעוד: להעניק לכל תינוק נטוש את ההתייחסות הרגשית המתאימה כבר מלידתו, ובכך מסייעת לו לממש את הפוטנציאל העצמי המלא שלו.
אתר: https://tinokot.org.il/
לקריאת דוח מידות

נא להשאיר פרטים