מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

כנס מידות לאפקטיביות 2012 - הרצאתה של פסקל ברקוביץ

03/01/2013 19:03:00
 
בכנס מידות לאפקטיביות 2012 נערכו מספר הרצאות באורך של שש דקות תחת הכותרת: "קצר, אפקטיבי, מהפכני- איך משיגים הרבה עם מעט".

אנחנו שמחים להציג את הרצאתה של פסקל ברקוביץ: "הבלתי אפשרי - אפשרי".

פסקל ברקוביץ היא סופרת וספורטאית פאראלימפית, ייצגה את ישראל באולימפיאדות בייג'ין ולונדון.
 
"כל חיסרון הוא יתרון. כל פציעה היא הזדמנות נוספת. כל נפילה היא אפשרות לקום ולקפוץ יותר גבוה. החיים שלי החלו באמת ברגל שמאל, לגמרי. נולדתי בצרפת, כפי שאתם שומעים. אתם חושבים צרפת זה יין משובח, גבינות מסריחות משובחות, גברים ג'נטלמנים... אבל גדלתי באיזור בפריס במקום שאין לו מה להציע חוץ מאלימות וסמים. חוץ מזה נולדתי עם ניוון שרירים בחלק העליון והפרעת קשב וריכוז חמורה, וגם SPD – בעיה נוירולוגית של ויסות חושים. לא התחיל טוב.
 
בגיל 17 החלקתי על שלג בדרך לביה"ס, הייתי צריכה לעלות לרכבת, הגעתי בזמן לרכבת של 6, לפני 5 דקות, אבל הרכבת החלה לנסוע, וראיתי שהדלת בקרון אחרון פתוחה, והחלטתי לקפוץ לרכבת בנסיעה. באמת הצלחתי לתפוס את מעקה הדלת בקלות, אבל אז החלקתי על השלג, ומצאתי עצמי תלויה על הקרון והרכבת נוסעת מהר ומהר, ובסוף הרציף החלטתי לעזוב את היד ליפול על הרציף, אבל במקום זה כל הגוף נפל מתחת לקרון, והרגשתי את הפס הקפוא של מסלול המתכת מתחת לצוואר שלי. זה עניין של חלקיקי שניות והגלגל עומד להגיע, הצרפתים המציאו את הגיליוטינה... זה עומד לקרות לי... הפכתי עצמי, שמתי הרגליים במקום הראש, והנה התוצאה... עיניים כחולות, שיער מתולתל...
 
בגיל 17 החלטתי לקחת את החיים שלי בידיים שלי. החלטה פשוטה. ההחלטות החשובות שלנו תמיד פשוטות. החלטתי לקחת החיים בידיים שלי, תוך שאני מסכימה לשלם המחיר, כי לחיים שלנו יש מחיר. החלטתי להגשים את חלומותיי. היום אני מגישה בטלוויזיה, אני מביימת סרטים תיעודיים, כותבת ספרים (משתדלת רבי מכר כי יותר משתלם...) ואני ספורטאית אולימפית נכה, ובעצם מגשימה חלומות. בגיל 17 עליתי לארץ, בגיל 20 התחלתי להתאמן לאולימפיאדת ברצלונה בשחייה. לא היה לי מספיק כסף, אז עברתי להיות עיתונאית. הייתי בכל העולם, היו לי חיים מלאים עם אדרנלין.
 
חזרתי לארץ ונהניתי מכל האתגרים הספורטאים שרק אפשר. בגיל 36 הכרתי את הנסיך שלי, בן הזוג שלי עוז, בגיל 40 התאמנתי לבייג'ין בחתירה אקדמית והגעתי מקום שמיני. בגיל 42 נולדה מיקה, בגיל 45 התחלתי להתאמן באופני ידיים וקיבלתי הזכות לייצג את ישראל באולימפיאדת לונדון. הגעתי למקום שישי, ואח"כ למקום רביעי, והיום יש לי חלום חדש – ריו 2016, אני מאוד רוצה להיות על הפודיום ולראות את ברזיל מלמעלה. אני מקווה שאגיע לפודיום בברזיל, ורוצה לשאול אתכם שאלה: יש לכם חלום? לכו על זה."
 
*נוסח ההרצאה מבוסס על תמלול בזמן אמת ועל כן עלולים להיות אי דיוקים.
 
 
 
 
כנס מידות לאפקטיביות 2012 - הרצאתה של פסקל ברקוביץ
פסקל ברקוביץ היא סופרת וספורטאית פאראלימפית, ייצגה את ישראל באולימפיאדות בייג'ין ולונדון.

חדש באתר

יסודות בהערכה משותפת - מדריך מעודכן

בהמשך להרצאתה של אניטה בייקר לנציגי עמותות שהוזמנו ע"י מידות וד"ר גילה מלך אנחנו שמחים להפיץ תרגום לחוברת בנושא הערכה שכתבה ביחד עם בת' ברונר. להמשך המאמר

שילוב יכולת הערכתית בפרקטיקה הארגונית

בהמשך להרצאתה של אניטה בייקר לנציגי עמותות שהוזמנו ע"י מידות וד"ר גילה מלך אנחנו שמחים להפיץ תרגום לחוברת בנושא הערכה שכתבה ביחד עם בת' ברונר. להמשך המאמר

מדגם השקעות חברתיות של קרן כהנוף בישראל

במשך כל שנות פעילותה בישראל תרמה קרן כהנוף כאמור יותר מ 110- מיליון דולר. מסמך זה יתאר רק מדגם מייצג
מפעילויותיה. להמשך המאמר
לרשימה המלאה

נא להשאיר פרטים