מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

כנס מידות לאפקטיביות 2012 - הרצאתו של טל ענבר

16/01/2013 17:49:00
 
בכנס מידות לאפקטיביות 2012 נערכו מספר הרצאות באורך של שש דקות תחת הכותרת: "קצר, אפקטיבי, מהפכני- איך משיגים הרבה עם מעט".

אנחנו שמחים להציג את הרצאתו של טל ענבר: "צפוף בחלל". 

טל ענבר, ראש מרכז החלל במכון פישר, מומחה להיסטוריית חקר החלל, עוסק בחינוך מדעי לנוער, ביחידה לפעולות נוער במכון ויצמן. יזם את כנס החלל הבינלאומי ע"ש אילן רמון.
 
"בחלל אין הזדמנות לתקן דברים, לכן צריך לעשות את הדברים בצורה מושלמת. לכן האסטרונאוט והחללית עוברים עינויים שונים, כדי שיוכלו לתפקד הרבה יותר בחלל. אנשים שואלים אותי – מה הטעם "לבזבז" כל כך הרבה כסף לחלליות לירח, מה יוצא לי מזה בבית?" יוצא הרבה מאוד. מעבר לעובדה שאנו חוקרים החלל לא כדי שייצא לנו משהו בבית בכיס כגון המצלמות הדיגיטליות, אנו יצורים חוקרים. כולם שמעו על רובוט החלל שנמצא במאדים. יש שמועות שנאס"א עומדת להודיע שמצאו חיים. ידיד שלי בנאס"א אומר שלא כל כך מהר מוצאים חיים, אבל יש מציאות מעניינות.
 
זה המון כסף, אבל כדי לשים דברים בפרופורציות ולהשיג הרבה עם מעט, הרכב הזה משיג המון. זה כרטיס קולנוע לכל אמריקאי בארה"ב בלי שתיה ופופקורן, העלות הזו, אז זה לא כל כך הרבה. והתועלת – מתקנים שהופכים את חיינו ליותר יעילים בהרבה.
 
בחלל חייבים להיות יעילים, לא רק טובים. אין דוגמה טובה מאשר מדינת ישראל. אנו נמצאים בשכונה מורכבת, אולי אפילו מאתגרת. אחד ההיבטים בתחום החלל, שאנו לא יכולים לשגר לוויינים לכיוון מזרח אליו כדור הארץ מסתובב, ואנו מפסידים כי משגרים לכיוון מערב, כדי לא להפיל חלקים על מדינות. זה היה הכוח הדוחף לייצר לוויינים קלים. היינו הכוח המניע בכיוון זה, והיום ארה"ב ובריה"מ הולכות בכיוון שלנו. הם נותנים ביצועים טובים כאשר הם יותר קלים וזולים. היום יש עולם נפלא וחדש של ננו לוויינים – לוויינים זעירים. ננו לוויין זה דבר ששוקל בערך קילו עד 10 קילו. כאן יש יד מחזיקה לוויין אמתי. היום רואים יותר עיסוק בלווייניות וכניסה לחלל גם במכוני מחקר ובתי ספר תיכון. היום אנו מדברים על לוויין שעולה עשרות אלפים בודדים של דולרים והוא עושה הרבה דברים טובים.
 
השמים הם הגבול התחתון, או הגבול העליון למי שלא מצליח להגיע למהירות המאפשרת כניסה למסלול כדור הארץ..."
 
*נוסח ההרצאה מבוסס על תמלול בזמן אמת ועל כן עלולים להיות אי דיוקים.
 
 
 
 
כנס מידות לאפקטיביות 2012 - הרצאתו של טל ענבר
טל ענבר הוא ראש מרכז החלל במכון פישר, מומחה להיסטוריית חקר החלל, עוסק בחינוך מדעי לנוער, ביחידה לפעולות נוער במכון ויצמן.

חדש באתר

יסודות בהערכה משותפת - מדריך מעודכן

בהמשך להרצאתה של אניטה בייקר לנציגי עמותות שהוזמנו ע"י מידות וד"ר גילה מלך אנחנו שמחים להפיץ תרגום לחוברת בנושא הערכה שכתבה ביחד עם בת' ברונר. להמשך המאמר

שילוב יכולת הערכתית בפרקטיקה הארגונית

בהמשך להרצאתה של אניטה בייקר לנציגי עמותות שהוזמנו ע"י מידות וד"ר גילה מלך אנחנו שמחים להפיץ תרגום לחוברת בנושא הערכה שכתבה ביחד עם בת' ברונר. להמשך המאמר

מדגם השקעות חברתיות של קרן כהנוף בישראל

במשך כל שנות פעילותה בישראל תרמה קרן כהנוף כאמור יותר מ 110- מיליון דולר. מסמך זה יתאר רק מדגם מייצג
מפעילויותיה. להמשך המאמר
לרשימה המלאה

נא להשאיר פרטים