מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

לתת

עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
אודות העמותה
ארגון לתת נוסד בשנת 1996 במטרה לפעול לצמצום העוני למען יצירת חברה צודקת וטובה יותר,
על ידי: סיוע לאוכלוסיות במצוקה על בסיס אוניברסאלי, הנעת החברה האזרחית לערבות הדדית ונתינה והובלת שינוי בסדר העדיפויות הלאומי. ארגון לתת הוא ארגון לא ממשלתי, א-פוליטי וא-מפלגתי, הפועל ללא כוונת רווח. הארגון משמש ארגון גג ל-180 עמותות שותפות, מפעיל למעלה מ- 16,200 מתנדבים מדי שנה ומעניק סיוע שוויוני בכל רחבי הארץ ובכל המגזרים ללא הבדל דת, גזע, מין, תרבות ולאום.
90% מתקציב הארגון מגיע מתרומות מהחברה הישראלית. הארגון מקפיד על תקורה נמוכה בשיעור של 7% בלבד, שקיפות מלאה וחתירה תמידית למקצוענות, יעילות ואפקטיביות .
 
פעילות הארגון:
לתת ביטחון תזונתי
התכנית מעניקה סיוע לעשרות אלפי משפחות הסובלות מאי ביטחון תזונתי, באמצעות הצלה,
איסוף וחלוקת מזון, תוך העצמת עמותות מקומיות והעלאת המודעות בחברה הישראלית למצוקה, לבעיית המחסור במזון ולתופעת העוני.
 
לתת סיוע לחיים
תכנית המעניקה סיוע הוליסטי לניצולי שואה נזקקים, הכוללת סיוע במזון, ליווי חברתי, קרן חירום, ניידת שיפוצים ואירועים חברתיים תוך הקפדה על מענה לצרכים מיוחדים והעברת מסר של ערבות הדדית ואכפתיות.
לתת בעיר מיזם חברתי עירוני חדשני ופורץ דרך, אשר מציע מודל אפקטיבי ובר קיימא לבעיית אי הביטחון התזונתי בתא גיאוגרפי מוגדר .המיזם ייצור סדר חברתי חדש, באמצעות גישה פרו-אקטיבית של אזרחי העיר וראשיה אשר לוקחים את האחריות לשינוי. מטרתו לתת מענה כולל לבעיית אי הביטחון התזונתי בישראל.
 
נוער לתת
התנדבות,מנהיגות ויזמות חברתית
'נוער לתת' הינו ארגון הנוער של לתת הפועל במטרה לטפח את ערכי ההתנדבות, הנתינה והיזמות החברתית בקרב בני נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל.ייחודו של 'נוער לתת' בכך שהוא שם דגש על יצירת חווית הצלחה והעצמה בקרב בני הנוער אשר פועלים למעורבות פרו אקטיבית ויזמות חברתית בקהילות שלהם וזוכים לממש את הכוח והפוטנציאל הטמון בכל אחד מהם. היקף הפעילות של ארגון הנוער כולל : 2500 חניכים 145 קבוצות, 50 ישובים.
 
התנדבות
ארגון לתת פועל להטמעת ערכי ההתנדבות בישראל ולהנעת החברה האזרחית לערבות הדדית ונתינה. פעילות הארגון מושתתת על התנדבותם של למעלה מ- 16,200 מתנדבים מדי שנה המבצעים כ-383,000 שעות התנדבות בשנה.
 
שינוי מדיניות
כחלק מיעודו של הארגון להוביל שינוי בסדר העדיפויות הלאומי, מפרסם הארגון זה השנה ה 13 את דו"ח העוני האלטרנטיבי שמשקף את החיים בעוני שמאחורי המספרים. בנוסף פיתח הארגון מדד עוני אלטרנטיבי רב-ממדי, מפיץ ניירות עמדה, מקדם הצעות חוק ורגולציה, קיום כנס שנתי "כנס לתת למאבק בעוני", הפעלת תכנית הסברה בשם "הפנים של העוני" ועוד
 
 
 
 
 גם לעמותה זו אפשר לעגל לטובה 

פרטי העמותה

טלפון: 03-6833388
כתובת: המסגר 44, ת.ד. 57636 תל אביב 67214
כתובת דוא"ל: latet@latet.org.il
תחום: רווחה
עמותה רשומה (ע"ר): 580294940
שנת הקמה: 1997
איזור פעילות: כל הארץ, חו
קהל יעד: אוכלוסייה במצוקה באשר היא בארץ ובעולם
ייעוד: הענקת סיוע לאוכלוסיות במצוקה, בארץ ובעולם, על בסיס אוניברסלי ושוויוני
אתר: http://www.latet.org.il/

נא להשאיר פרטים