מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

מרכז מפנה

עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
 
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
אודות העמותה

מרכז מפנה מתמחה בטיפול בתינוקות שהתגלו אצלם סימנים מוקדמים לאוטיזם. המרכז הוקם ב-1987 והוא הראשון והיחיד מסוגו בישראל שפיתח תוכנית טיפולית באוטיזם בינקות, המקיפה את כל המשפחה הגרעינית. מרכז מפנה בראש פינה מטפל בתינוקות עד גיל שנתיים, המאובחנים בספקטרום האוטיזם עם משפחתם הגרעינית, מכל רחבי הארץ והעולם.

התוכנית הטיפולית מתמקדת בכל המרכיבים ההתפתחותיים של התינוק- פיזיים, סנסורים, מוטורים, רגשיים וקוגניטיביים- באמצעות טיפול במשחק הדדי וגרייה סנסורית, שיטה שפותחה במרכז מפנה על מנת למנף את יכולותיו של התינוק לקשר ותקשורת עם סביבתו מתוך סקרנות והנאה.

בהתבסס על ההבנה שההורים הינם המשאב העיקרי לסיפוק הצרכים של ילדיהם ובעלי יכולת לקדם את התפתחות ילדיהם במהלך השלבים המוקדמים והמשמעותיים של הינקות, מקיפה התוכנית את המשפחה הגרעינית כולה. הגישה הטיפולית  משלבת היבטים רפואיים, ביולוגים, פסיכולוגים-חברתיים וסביבתיים.

התוכנית כוללת תצפית במרכיבים ההתפתחותיים של התינוק וניתוח המשמעות שלהם באמצעות  משובים אישיים/זוגיים/משפחתיים, בהתאם לצרכים המיוחדים של כל משפחה. ההורים מעורבים באופן מלא ומקבלים הכשרה רלוונטית לתהליכים הטיפוליים של ילדיהם על מנת להמשיך וליישמם בחיי היום יום שלהם.

הצוות הטיפולי כולל מומחים בתחומי הרפואה, פסיכולוגיה, פסיכותרפיה, טיפול משפחתי והתפתחות בינקות אשר הוכשרו על פי גישת מפנה.

מסגרת הטיפול כוללת 3 שלבים:

1. טיפול משפחתי מערכתי אינטנסיבי למשך 3 שבועות במרכז מפנה

 2. טיפול המשך בבית המשפחה בהדרכת צוות מפנה

 3. שילוב בגן ילדים מתאים בלווי והנחייה לצוות הגן
 
 
 
גם לעמותה זו אפשר לעגל לטובה.

פרטי העמותה

טלפון: 04-6931021
פקס: 04-6931185
כתובת: ת.ד. 112, ראש פינה מיקוד: 1200000
כתובת דוא"ל: info@mifne-autism.com
תחום: אנשים עם מוגבלויות
עמותה רשומה (ע"ר): 580126464
שנת הקמה: 1987
איזור פעילות: ראש פינה עבור כל הארץ
קהל יעד: תינוקות שהתגלו אצלם סימנים מוקדמים של אוטיזם ובני משפחתם
ייעוד: טיפול משפחתי אינדוידואלי בתינוקות עם אוטיזם
אתר: http://mifne-autism.com/
לקריאת דוח מידות

נא להשאיר פרטים