מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

סחי - סיירת חסד ייחודית

עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
אודות העמותה

סח"י - סיירת חסד ייחודית - סח"י היא תכנית הדגל של עמותת נ.כ.ח. – נתינה כדרך חיים - השואפת לקדם נורמות של נתינה, עזרה וערבות הדדית בחברה הישראלית בכלל, ובקרב אוכלוסיות מוחלשות ונוער בסיכון בפרט. התכנית, שהוקמה בשנת 2009 נחשבת כיום לתוכנית מובילה בהעצמת בני נוער בסיכון. סח"י מפעילה עשרות קבוצות ברחבי הארץ שבמסגרתן פועלים מאות בני ובנות נוער בגילאי 13-18 על בסיס שבועי ולאורך כל השנה. בנוסף, סח"י מפעילה מערך של מתנדבים ומתנדבות מהקהילה הפועלים לצד הנוער והצוות המקצועי, ומלווה בוגרים של התכנית בתכניות המשך לאורך השירות הצבאי וביציאה לחיים האזרחיים. 

סח"י הינה תכנית מהפכנית באמצעותה הופך נוער הנמצא על רצף הסיכון לאזרחים אכפתיים ואחראים. סח"י פועלת לשינוי חברתי ומהותי בחיי בני ובנות הנוער על ידי נתינה לזולת, מתוך אמונה כי חינוך לנתינה יטפח צעירים ערכיים, סובלניים, הרגישים לצרכי האחר ומאמינים בעצמם וביכולותיהם להשתלב בהצלחה בחברה.

 

הפעילות מתמקדת בשכונות המהוות פריפריה חברתית וגיאוגרפית, בהן מקימים קבוצות של נוער במצבי סיכון בגילאי 13-18 והופכים אותם לשגרירי נתינה בקהילתם. התוכנית מעודדת השתתפות של עשרות מתנדבים, בני משפחה ואנשים מהקהילה כמתנדבים שמסייעים לבני הנוער ומהווים מודל חיובי לחיקוי עבורם. בני ובנות הנוער עוסקים במתן מזון בסתר למאות משפחות נזקקות המקבלות סיוע על בסיס שבועי, יוזמים פעילויות נתינה שונות ומובילים את הוצאתן לפועל, כשהבולטים מהם משתתפים בקורס פיתוח מנהיגות ייחודי. בנוסף, בני הנוער עוברים פעילויות חינוכיות שבועיות להטמעת ערכים של כבוד, נתינה ותרומה לקהילה. המודל הייחודי של סח"י נחקר באקדמיה והוכח ככלי יעיל להתמודדות עם נוער במצבי ניתוק וסיכון. התכנית תורמת להפחתה משמעותית בשיעורי האלימות, העבריינות ונשירה ממסגרות, מעלה את אחוזי הגיוס לצבא ולשירות לאומי,  ומקנה כישורי חיים ומסוגלות להשתלב בהצלחה בחברה.  

  
 
 
 
גם לעמותה זו אפשר לעגל לטובה.

פרטי העמותה

טלפון: 054-7192926
כתובת: יד נתן 222
כתובת דוא"ל: contact@sahi-israel.org
תחום: ילדים ונוער בסיכון
עמותה רשומה (ע"ר): 580485233
שנת הקמה: 2007
איזור פעילות: כל הארץ
קהל יעד: בני נוער בסיכון
ייעוד: שינוי חברתי ומהותי בחיי בני ובנות הנוער על ידי נתינה לזולת, מתוך אמונה כי חינוך לנתינה יטפח צעירים ערכיים וסובלניים, הרגישים לצרכי האחר ומאמינים בעצמם וביכולותיהם להשתלב בהצלחה בחברה
אתר: http://www.sahi-israel.org/#/home

נא להשאיר פרטים