מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

עדי נגב נחלת ערן

עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
על אודות העמותה

עדי נגב–נחלת ערן הוא כפר שיקומי ייחודי מסוגו בעולם לאנשים עם צרכים מיוחדים הפועל במסגרת רשת מרכזי עלה (עזר לילד המיוחד). הכפר שוכן סמוך לאופקים ומספק פתרונות שיקומיים וטיפוליים לאנשים עם צרכים מיוחדים באמצעות מגוון שירותים: מעון לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, בית חולים סיעודי מורכב לתינוקות, ילדים ובוגרים, בית ספר לחינוך מיוחד, מרכז שיקום יום הנותן שירותים אמבולטוריים, מחלקת שיקום נוירולוגית אורתופדית, מרכז הידרותרפיה, אמפיתאטרון נגיש, מרכז תעסוקה טיפולי ומרכז חקלאי הכולל חוות סוסים, ספארי טיפולי וחממה. מבני הכפר מצוידים בריהוט חדשני וייעודי ובציוד שיקומי מגוון ומתקדם – לרווחת הדיירים ובהתאמה לצרכיהם המיוחדים.

הפעילות של העמותה מבוססת על אמונה חזקה כי לכל אדם באשר הוא מגיעה איכות החיים הטובה ביותר, המושתת על אהבה ללא תנאי. מטרת העמותה הינה לאפשר לכל דייר ומטופל חיים יצרניים ומכובדים  הכוללים תרומה לחברה ושילובם בחיי הקהילה. נורמליזציה ויצרנות הם ערכים חשוב שממלאים תפקיד חשוב בתכניות העבודה והחזון.

כיום מתגוררים בכפר 145 דיירים מגילאי לידה והכפר מהווה עבורם בית לכל החיים, בביה"ס לחינוך מיוחד לומדים 125 תלמידים עד גיל 21 ובמרכז השיקום מטופלים כ-200 מטופלי חוץ מידי חודש.

 הכפר מוביל מודל ייחודי של ״מרכז קהילתי משלב״ ומעניק שירותים מגוונים בתחום השיקום, החינוך והפנאי לכל תושבי אזור הדרום. מטרת המודל היא לשבור את חומות הבושה והבידוד ולשלב את דיירי הכפר בחיי הקהילה מתוך הבנה כי הם חלק בלתי נפרד מהחברה שלנו. כך לדוגמא הוקם בכפר לפניי 8 שנים, גן לילדים ללא צרכים מיוחדים בשיתוף מועצה אזורית מרחבים. ילדי הגן לומדים מגיל צעיר ערכים של קבלת האחר והשונה ומשתלבים יחד עם ילדי הכפר המיוחדים, מסייעים להם ויוצרים קשרים מרגשים. 

בימים אלו, החלה הבנייה לקראת הקמת בית חולים השיקומי הראשון בדרום, בשטח עדי נגב נחלת ערן, בשורה חשובה ומשמעותית לכל תושבי הדרום.

הכפר נמצא בפיקוח האגף לטיפול באדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) במשרד הרווחה, משרד החינוך, משרד הבריאות וקופות החולים.

יו"ר הכפר הוא האלוף במיל' דורון אלמוג, אביו של ערן ז"ל, מדייריו הראשונים של הכפר. אלמוג פועל בכפר ומחוצה לו לחיזוק המודעות והפעילות לקידומם ולאושרם של אנשים עם צרכים מיוחדים.

 

 
 
 
 
  גם לעמותה זו אפשר לעגל לטובה 

פרטי העמותה

טלפון: 073-2360000
פקס: 073-2360525
כתובת: מ.א. מרחבים, ת.ד. 771, אופקים 80300
כתובת דוא"ל: adi-pr@adi-il.org
תחום: אנשים עם מוגבלויות
עמותה רשומה (ע"ר): 580354637
שנת הקמה: 2000
איזור פעילות: דרום
קהל יעד: ילדים, נוער ומבוגרים עם צרכים מיוחדים
ייעוד: מתן טיפול ואיכות חיים לבעלי צרכים מיוחדים וקידום מעמדו החברתי של האדם עם הצרכים המיוחדים
אתר: https://adi-il.org.il/aleh-negev/

נא להשאיר פרטים