מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

עמותות משיגות תוצאות - תגובות לאחר הכנס

15/02/2011 23:07:00
15.2.2011
 
התגובות לכנס "עמותות משיגות תוצאות" לא איחרו להגיע.
אספנו את הכתבות והדיונים שהתפרסמו בכלי התקשורת המובילים בישראל: 
 
  • האפקטיביוות של החברתיות - כלכליסט, 15/2/2011 - ארגון מידות, שנתמך על ידי שורה של פילנתרופים ישראלים והוקם על ידי בית ההשקעות מיטב, הג'וינט ואיש העסקים יעקב בורק, ביסס את פעילותו על עיקרון בסיסי שלפיו תורם אפקטיבי חייב להתעניין בתוצאות התרומה שלו ואף לבקש דיווחים על הישגי העמותה כדי לקבל החלטות על המשך תרומתו.
  • מגזר מחפש הכוונה - כלכליסט, 15/2/2011 - שלוש עמותות שתפקידן לתמוך במנהלי המגזר השלישי מסבירות למה תפקידו של המנהל החברתי סבוך הרבה יותר ממה שנראה. ככה זה כשבמקום בעלי מניות הוא מדווח לפילנתרופ, כשאין לו דרך להעריך את עובדיו כיוון שהם מתנדבים, וכשבעיני הציבור הוא נתפס כמושחת.
  • תרומות הן כמו השקעות: מפסידים בשנה הראשונה, מגיעים לאיזון בשנייה ורק בשלישית רואים רווח - דה מארקר, 15/2/2011 -  אבנר סטפק: "צריך להבין שתרומות הן כמו השקעות - מפסידים בשנה הראשונה, מגיעים לאיזון בשעה השנייה ורק בשנה שלישית רואים רווחים ושיפור, ומקבלים תשואה חברתית. מי שמחליף את יעדי התרומות שלו כמו שמחליפים גרביים רק מנציח את ההפסדים שלו"
  • פילנתרופיה במיטבה - NRG כלכלה, 15/2/2011 - נהלי עמותות מהמגזר השלישי הצטופפו אתמול באולם של בית הבנק הבינלאומי בתל אביב בכנס "עמותות משיגות תוצאות" שערכו ארגון מידות, ארגון מתן, עמותת קימרון וישראל תורמת.
  • החיים על פי ז'אק אלעד: "איזה כיף היה אם היינו יכולים לחיות את החיים לאחור" - דה מארקר, 15/2/2011 - כך פתח יו"ר דירקטוריון הבנק הבינלאומי את כנס עמותות משיגות תוצאות.
  • עמותות משיגות תוצאות - הבלוג "קהילה, עסקים ואנחנו" של עופרה פלמר גרנות, 16/2/2011 - כנס "עמותות משיגות תוצאות" שהתקיים השבוע בתל אביב, מהווה דוגמא נהדרת לשיתוף פעולה בין גופים המעוניינים לקדם נושא אחד: ניהול אפקטיבי ותרבות של מדידה בארגונים חברתיים.
  • הון אנושי: להועיל ביעילות - כלכליסט, 17/2/2011 - השבוע אירח הבנק הבינלאומי שלל פילנתרופים בולטים בכנס "עמותות משיגות תוצאות", שנועד לשפר את האפקטיביות של ארגוני המגזר השלישי והוא חלק מההשתכללות המקצועית שעובר הענף. אחד ממארגני הכנס היה מידות, ארגון שעוסק בדיוק בדירוג אפקטיביות של עמותות, ושההוגה שלו הוא אבנר סטפק ממיטב.
לאירועים נוספים ולהשתתפות בדיונים בנושא הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מידות.
 
עמותות משיגות תוצאות - תגובות לאחר הכנס

חדש באתר

יסודות בהערכה משותפת - מדריך מעודכן

בהמשך להרצאתה של אניטה בייקר לנציגי עמותות שהוזמנו ע"י מידות וד"ר גילה מלך אנחנו שמחים להפיץ תרגום לחוברת בנושא הערכה שכתבה ביחד עם בת' ברונר. להמשך המאמר

שילוב יכולת הערכתית בפרקטיקה הארגונית

בהמשך להרצאתה של אניטה בייקר לנציגי עמותות שהוזמנו ע"י מידות וד"ר גילה מלך אנחנו שמחים להפיץ תרגום לחוברת בנושא הערכה שכתבה ביחד עם בת' ברונר. להמשך המאמר

מדגם השקעות חברתיות של קרן כהנוף בישראל

במשך כל שנות פעילותה בישראל תרמה קרן כהנוף כאמור יותר מ 110- מיליון דולר. מסמך זה יתאר רק מדגם מייצג
מפעילויותיה. להמשך המאמר
לרשימה המלאה

נא להשאיר פרטים