מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

יד שרה

בס"ד
עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות 
 
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
אודות העמותה 

"הסוד הוא פשוט. מעולם לא ברחתי מאחריות! בכל יום אני שואל את עצמי, לא כמה עשיתי טוב אתמול, אלא כיצד אוכל לעזור מחר..."

את התשובה הזו, קיבל סטודנט צעיר כאשר לאחר שהתרשם עמוקות מסיור בעולמות החסד האינסופיים של יד שרה, ביקש לברר אצל מנהיג העמותה ומייסדה, הרב אורי לופוליאנסקי, מה הסוד להצלחה המטאורית של יד שרה.

נכון להיום, מסייעת יד שרה לכמיליון איש בכל שנה. כ-7,000 מתנדבים במחלקות הסיוע השונות וב-110 מרכזי השירות של יד שרה בכל רחבי הארץ. בסניפי ההשאלה מוצעים 7,689 פריטי ציוד רפואי שיקומי לטיפול ביתי חיוני, וכך חוסכת יד שרה לקופת המדינה כ-3 מיליארד דולר על ימי אשפוז. המתנדבים בצי הנכוניות של יד שרה מבצעים כ-130,000 נסיעות בשנה למוגבלי תנועה ומביאים אותם מכל מקום לכל מקום. השיקומון של יד שרה מספק לאלו שעברו שבץ מוחי לחזור לשגרת חיים, ומרכזי התצוגה מאפשרים לכל אחד לשפר את איכות חייו בבית ובקהילה. מחלקת יד לתומך מסייעת במגוון דרכים למשפחות המלוות את מוגבל התנועה, החולה או התשוש, ומחלקת הייעוץ המשפטי 'יד ריבה' עומדת לימין הקשישים בהגנה משפטית.

בנוסף, מתפעלים מתנדבי יד שרה את מוקד המצוקה הראשון והגדול בישראל. עשרות אלפי הנעזרים יכולים לקבל בלחיצת כפתור סיוע חירום, אזעקת רופא, או בן משפחה. בחדר המיון הקהילתי מעניקים הרופאים המומחים שירות רפואי מקצועי בחירום. מרפאות השינים הגריאטריות של יד שרה מעניקים טיפול גם למרותקי בית באמצעות ניידות מותאמות. כל אלו, לצד המשחקייה לילדים לקויי למידה, המרכז לבריאות, המרכז להגנה במשפחה, מכון הזיקנה והמחלקה לניצולי שואה ולסיפורי חיים, מעניקים מעטפת חמה בבית ובקהילה.

הסקירה הזו אינה מכסה אפילו על קצה המזלג את פעילותם של מתנדבי יד שרה, אבל כל זה אפילו לא היה בתכנון כשהרב לופוליאנסקי ורעייתו מיכל רכשו לפני 45 שנה מספר מכשירי אינהלציה כדי שיוכלו להשאיל לשכנים הזקוקים לטפל בילד חולה האסטמה.

בני הזוג לופוליאנסקי לא חשבו על ארגון העזרה הגדול במדינה, הם לא חשבו על השפעה בינלאומית ועל הוקרה חוצת מגזרים. הם בסך הכל רצו לקחת אחריות. הם ראו שצריך, וכשצריך הם שם. זה המוטו של מתנדבי יד שרה: מתי שצריך, למי שצריך.

עבור פעילות יד שרה, זכה מייסדה הרב לופוליאנסקי לפרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. מערך הפעילות האפקטיבי והיעיל של יד שרה זיכה את הארגון בפרס קפלן לייעול. נציגים מכל מדינות העולם באים ללמוד ממערך השירותים המקיף של יד שרה שהוכרה כארגון מייעץ למועצה החברתית כלכלית של האו"ם.

 

פרטי העמותה

יד שרה
טלפון: 02-6444419
כתובת: שד' הרצל 124 ירושלים 9618722
כתובת דוא"ל:
תחום: אנשים עם מוגבלויות, רווחה
עמותה רשומה (ע"ר): 580030104
שנת הקמה: 1976
איזור פעילות: ארצי
קהל יעד: כל אדם הזקוק לציוד ומיכשור רפואי שיקומי והענקת שירותי בית וקהילה לחולים נזקקים
ייעוד: יד שרה חותרת לשיפור איכות חייו של האדם המתמודד עם קשיים תפקודיים
אתר: https://yad-sarah.net/

נא להשאיר פרטים