מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

עמותת "ניצוצות"

עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
אודות העמותה

עמותת ניצוצות הוקמה מתוך מטרה לאפשר לתלמידים בגיל הנעורים, להכיר ולגלות תחומים מקצועיים שונים ופעילויות מגוונות, שיכולים להוות השראה משמעותית לחיפוש פנימי של "הניצוץ".

ה'ניצוץ' הוא המניע העיקרי לפיתוח מוטיבציה ופוטנציאל, שישפיעו על מימוש זהותו המקצועית (והאישית) של הצעיר בחייו הבוגרים. התכנית כוללת מספר מפגשים בין תלמידים להורים או בוגרים אחרים (מנחים מתנדבים), מתוך הקהילה ומחוצה לה, בעלי "ניצוץ" בתחום ידע מסוים.

במפגשים אלו המנחים משתפים את התלמידים בניסיונם האישי, מאפשרים להם לחוות ביחד את הניצוץ שלהם, ובעיקר נותנים השראה לגילוי תחומים ועולמות חדשים. כל זאת במטרה לאפשר לתלמידים לגלות מה מעניין ומלהיב אותם. במהלך השנה בוחרים התלמידים מתוך עשרות ניצוצות המוצעים להם, את הנושאים המעניינים אותם. כך בעצם נחשפים התלמידים לא רק למגוון נושאים, אלא גם לאנשים מעוררי השראה, בעלי ידע ותשוקה, אשר מוכנים להקדיש מזמנם ומרצם.

 השנה ישתתפו בתוכנית כ-37 בתי ספר ברחבי הארץ, בכיתות ז׳ עד י׳ שבהם תנתן לתלמידים הזדמנות לחוות בתוך המערכת הפורמלית, חינוך שאינו פורמלי במהותו, אך ערכו רב. לעמותת ניצוצות כ-4500 מנחים מתנדבים בפריסה ארצית, בלי ניצוצות בנושאים שונים ומגוונים.

 

פרטי העמותה

כתובת: רחוב זיכרון יעקב 6, תל אביב

כתובת דוא"ל: info@nitzotzot.org.il
תחום: חינוך
עמותה רשומה (ע"ר): 580576627
שנת הקמה: 2013
איזור פעילות: צפון, מרכז
קהל יעד: תלמידים בגילאי תיכון
ייעוד: מיזם חינוכי חדשני שנועד לעזור לתלמידים בגילאי תיכון למצוא בעצמם את המוטיבציה הפנימית שלהם, את מה שימלא אותם בתשוקה לעשיה ויהפוך לחלק מרכזי בחייהם הצעירים והבוגרים.
אתר: http://www.nitzotzot.org.il/

נא להשאיר פרטים