מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

קלרה פלדמן, מנכ''לית שק''ל

שק"ל החליטה להיכנס לתהליך הדירוג מתוך רצון ללמוד על עצמנו יותר, לקבל פרספקטיבה חיצונית של מה שאנו עושים, וגם להיחשף בפני תורמים פוטנציאלים.
הדירוג ענה על שני צרכים מאוד מרכזיים שלנו: ביקורת עניינית ולא עוינת, והגברת סיכויי הנראות מול תורמים.
הבדיקה היתה מאוד יסודית ומאוד רחבה, לפעמים אפילו קשה כי דרשה המון זמן. אבל פתאום ראינו בכל הרמות מה אנשים חושבים, נחשפנו לנקודות תורפה שידענו עליהם אך לא טיפלנו בהן עד לבדיקת מידות. למשל, לא היה לנו קוד אתי. בעקבות הבדיקה הקמנו ועדת אתיקה שכתבה קוד אתי של הארגון (בראש הועדה עמד חתן פרס ישראל פרופ' רוזנברג). כמו כן, התחלנו תהליך של תכנון אסטרטגי כללי לשנתיים-שלוש הבאות של הארגון, למדנו להעלות לאתר  האינטרנט דברים שלא היינו מודעים לחשיבותם קודם לכן.
כמו כל עמותה רצינית עברנו ואנחנו עוברים המון בדיקות. אבל מעולם לא נעשתה כזו עבודה לרוחב, שכללה כוח אדם וכספים וכד'.
אנחנו מרבים להשתמש בדוח. אנו שולחים אותו לתורמים, הבלטנו בפרסומים שלנו את העובדה שעברנו  דירוג מידות, מתוך הבנה שכיום הדוח הולך והופך משמעותי ליותר ויותר תורמים גדולים. חשוב לנו גם שהציבור ידע יותר על העבודה שלנו.
אני מאוד ממליצה לעמותות להכנס לתהליך - עמותה שמרגישה ביטחון בעבודה שלה ורואה עצמה כמובילה, חייבת להיות שם, במקום של אפקטיביות, הערכה ולמידה תמידית.
 

פרטי העמותה

תחום: רווחה, בריאות, אנשים עם מוגבלויות
עמותה רשומה (ע"ר): 58002028
שנת הקמה: 1983
איזור פעילות: כל הארץ
קהל יעד: אנשים עם מוגבלויות פיזיות, אנשים עם מוגבלויות שכליות, אנשים עם מוגבלויות נפשיות
ייעוד: לסייע ולאפשר לאנשים עם צרכים מיוחדים בכל

נא להשאיר פרטים