כפר ילדים ונוער אהבה



עמותה זו עמדה עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד עי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה, להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
אודות העמותה
ראשיתו של כפר ילדים ונוער אהבה בפנימייה שנוסדה בברלין בשנת 1914, שבה טופלו והתחנכו ילדים יהודים יתומים או ממשפחות קשות יום.
בעקבות ההתפתחויות הפוליטיות בגרמניה החליטה מנהלת המוסד, גב' ביאטה ברגר, להעתיק את המוסד לארץ ישראל ורכשה עבורו קרקעות באזור שבו שוכנת כיום קרית ביאליק. בראשית שנות ה-30 התחילו להגיע לארץ הילדים ואנשי הצוות והשתקעו במבנים החדשים שהוקמו, ובשנים הבאות הועברו לכפר גם ילדים מעליית הנוער.
מזה כ-30 שנה משמש הכפר מסגרת חינוכית וטיפולית לילדים ובני נוער בגילאים 6-18 המופנים אליו על ידי משרד הרווחה בשל התעללות, הזנחה, או אי יכולת של הוריהם לגדלם.
מערכת הטיפול בכפר עשירה ורחבה וכוללת 10 עו"סים, 3 פסיכולוגים, פסיכיאטר ותרפיסטים בתחומים מגוונים: ביבליותרפיה, פסיכודרמה, אמנות פלסטית, מוסיקה, תרפיה באמצעות בעלי חיים ותרפיה במגע.
התפיסה הטיפולית המנחה את הכפר רואה בילד מכלול של השפעות ותהליכים חינוכיים, טיפוליים, רגשיים וחברתיים. מצבו הנפשי של הילד בא לידי ביטוי בתחומי התפקוד השונים שלו, ומכאן שכל מערך העבודה בפנימייה, מושפע ועובד מתוך רוח טיפולית.
 
    

http://www.midot.org.il/כפר ילדים ונוער אהבה