שלוהעמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
 
אודות העמותה
 

ארגון שלוה נוסד בשנת 1990, כחלום פרטי של משפחה אחת בה נולד וגדל יוסי סמואלסילד שנולד בריא לחלוטין, והפך בן רגע בעקבות חיסון פגום שקיבל, לחרש, עיוור ועם מוגבלויות מורכבות. הוריוקלמן ומלכי, האמינו כי משפחות כמו זו שלהן זקוקות לתמיכה של הקהילה באתגרים העצומים הכרוכים בגידול ילדיהן המיוחדים: ממיזם התנדבותי צנוע בדירה שכורה בירושלים, הפך שלוה לארגון מוביל לקידום ושילוב חברתי של אנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם, מינקות ודרך כל שלבי החיים. חרטנו על דגלנו את השאיפה לשילוב חברתי, ומדי יום, מסביב לשעון, כשאלפי פעוטות, ילדים, בני נוער ומבוגרים נהנים מן השירותים של ארגון שלוה ללא הבדל דת, מין או גזע– אנו מגשימים את החזון, צעד אחר צעד. התוכניות הייחודיות והחדשניות שלנו כוללות את מיטב הטיפולים המשלימים, תרפיות בספורט, אמנות, מוסיקה, רכישת כישורי חיים, פעילויות פנאי וכיף לילדים ולמשפחות, הכשרה והכנה לעולם העבודה, תמיכה והעצמה בבוגרים עם מוגבלויות בדיור עצמאי, בהתנדבות לצה"ל ולשירות הלאומי. כל תוכנית מותאמת לילדים ולמשפחות הבאים בשערינו, ונוצרה בשיתוף פעולה של צוות שלוה ושל מומחים מקצועיים מן השורה הראשונה, בארץ ובעולם. בזכותם ובזכות אלפי החניכים והבוגרים, ארגון שלוה מוביל בחדשנות בתחומי החינוך והטיפול לכלל אוכלוסיית האנשים עם המוגבלויות.

במהלך השנים שלוה התכבדה בפרסים שונים, וזכתה בהכרה ממשלתית בכל אחת מהתכניות שלה. בנוסף, התקנות הניהוליות של שלוה ממשיכות לזכות בציון לשבח במדד ISO 9001/2008 ובתו מידות על אפקטיביות יוצאת דופן.

 

חזון הארגון:
לקדם ולטפל באנשים עם מוגבלויות, לתמוך בבני משפחותיהם ולשלבם בחברה


אנחנו מתחייבים
:

·                 להעניק מיומנויות חיים, בהעצמת היכולות הקוגניטיביות, הפיזיות והחברתיות כדי להגיע לעצמאות מירבית ולאפשר שילוב של הילדים בחיק המשפחה ובקהילה.

·                 להעצים את המשפחה, בחיזוק חוסנו של התא המשפחתי, התאמתו לחיים עם ילד עם מוגבלויות ובחיזוק הקשרים בין משפחות לילדים עם מוגבלויות.

·                 למצות זכויות, בסיוע למשפחות בהנגשה ובהתמצאות במידע על זכויותיהם בתחומי החינוך, הרווחה, הבריאות ובהעלאת מודעות לזכויות ילדים בקרב הציבור.

·                 לחלוק את הידע, ולאפשר לכל מי שמעוניין בידע שהצטבר בשלוה בתחומי הטיפול והחינוך ללמוד ולהעביר את מה שלמדנו – לאחרים.

·                 להוביל שילוב, בקידום ובהעצמה של ערכי הסובלנות והשילוב בחברה הישראלית כולה.

 

 

 

 
 
   גם לעמותה זו אפשר לעגל לטובה 

http://www.midot.org.il/שלווה