גישה לחייםעמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
אודות העמותה 
ארגון "גישה לחיים" (תשקופת לשעבר), מייסודו של האונקולוג פרופסור בן קורן מנהל מכון הקרינה בבית החולים איכילוב, שם למטרה לקדם את איכות החיים ככלי קריטי בתהליכי הריפוי והעצמה של חולה במחלה מסכנת חיים, זקן ואדם בסוף חייו.
עיקר השיח המתקיים עם החולה והזקן במערכת הרפואית והסיעודית מתמקד סביב בריאות ושרידות ודוחק לקרן זווית את השיח האישי והרגשי ככלי נוסף לריפוי והעצמה. בעת מחלה/זקנה/סוף חיים חיזוק כלל המשאבים הפנימיים (משמעות ותרומה, תחושת שייכות, מטרה, פחדים, תקוות) של האדם והמסוגלות לשלוט ולבחור את דרך חייו, משפיעה גם על מצבו האובייקטיבי ומשפרת את איכות חייו ובני משפחתו גם אם פתיל חייו קצר וקצוב.
אנו יוצקים כלים המקדמים איכות חיים ומסייעים לחולה/לזקן ולבני משפחתו לגייס את הכוחות לעשיה ושינוי המצב  באמצעות פרויקטים שונים, למשל, פרויקט "מעלות" - הפרויקט פועל בהצלחה ב- 9 מוסדות גריאטריים ציבוריים מצפת בצפון ועד אשדוד בדרום. בכל מוסד פועל "תומך איכות חיים" שהוכשר ב- 800 ש' לליווי; פרויקט "מעגלי שיח" – אנו עובדים עם רופאים/אחיות ועובדים סוציאליים על "כלים רכים" בטיפול כגון: איך לבשר בשורה קשה, הקשבה אמפטית, איך לשאול שאלות אישיות ועוד; פרויקט "השיחה" – ערכה שפותחה במטרה לייצר תקווה ולהעצים את הקשר בין בני משפחה ולתאם ציפיות לקראת מצבי משבר אפשריים או בעת מצבי משבר קיימים. פרויקט "ממני אליך" - הכשרה למתנדבים בקהילה המתנדבים עם בני הגיל השליש, ניצולי שואה; מחקר התקווה – עבודת מחקר פורצת דרך ותפיסה טיפולית שנעשית בשיתוף פעולה עם Mayo Clinic, Johns Hopkins University, ופרופסור דן אריאלי מ- Duke University על מנת להוכיח את הקשר בין מיומנויות טיפול המקנות תקווה לחולים לבין תהליכי ריפוי בסרטן.
 
 
      
  
 
 גם לעמותה זו אפשר לעגל לטובה 
 

http://www.midot.org.il/גישה לחיים