עמותת דארנאעמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
על אודות העמותה
עמותת "דארנא"– בית בטוח לנוער בסיכון - הוקמה בכדי להציע לבני נוער בסיכון גבוה במיוחד וללא עורף משפחתי, הנמצאים בתהליכי ניתוק חברתי וסכנת התדרדרות לעבריינות, כלים לשקם את עצמם ואת יחסיהם עם הסביבה. העמותה שמה לה למטרה לבנות מודל של פנימיות שיעניק תשומת לב פרטנית ותמיכה אישית לנערים אלה ויגדיל באופן משמעותי את סיכוייהם להשתקם ולהשתלב בחברה. בניית המודל ויישומו מלווה על ידי אנשי אקדמיה, קרימינולוגים ופסיכולוגים.
 
ברוח זו, פתחה העמותה ב-2015 את פנימיית "בית רועי" בחבצלת-השרון, מסגרת חינוכית-טיפולית לנערים בני 18-14 המופנים על ידי משרד הרווחה מתוקף חוק הנוער, לאחר שלא מצאו את מקומם באף מסגרת חינוכית ושיקומית. רובם מגיעים ממשפחות ממעמד סוציו-אקונומי נמוך, מתמודדים עם בעיות משפחתיות מורכבות וקשיים חברתיים ומתאפיינים בהישגים לימודיים נמוכים, בעיות התנהגות, עבריינות רכוש, שימוש בסמים ואלכוהול ופגיעות עצמיות.
 
התפישה הטיפולית של "דארנא" מבוססת על הרעיון שניתן להשפיע על ההתנהגות באמצעות חיזוק הטוב שבאדם וחשיפתו לחוויות חיוביות ולנדיבות, כמיטיב וכמוטב, תוך הדגשת החוזקות שלו. כל נער ב"בית רועי" זוכה לתכנית שיקום ייחודית המשלבת ערוץ של השכלה עיונית/מקצועית וערוץ העצמה אישית. הנערים לומדים בכיתות בתוך הפנימיה, ובעזרת מורים של משרד החינוך ומתנדבים חוזרים למעגל הלימודים כדי לזכות בתעודת בגרות או תעודה מקצועית-טכנולוגית. במסגרת ערוץ ההעצמה האישית, הם משתתפים במגוון פעילויות בפנימיה ומחוצה לה, כגון רכיבה על אופני שטח, גלישת גלים, מסעות ניווטים, חוגי קרמיקה ונגרות וקבוצות טיפוליות. במסגרת פרוייקט הדגל של הפנימיה, "ממשתקם למשקם", עובדים הנערים בחוות סוסים, לומדים רכיבה ואת רזי הטיפול בסוס ומקבלים הכשרה כמסייעים ברכיבה טיפולית לנכים ואוטיסטים. 
 

     

 

 
 
 גם לעמותה זו אפשר לעגל לטובה

http://www.midot.org.il/עמותת דארנא