רוח נשית עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
 
רוח נשית היא הזוכה באות העמותה האפקטיבית לשנת 2019
 

רוח נשית פועלת לקידום עצמאותן הכלכלית של נשים נפגעות אלימות בישראל וחותרת לשינוי חברתי מתוך ראייה פמיניסטית ומחויבות לצדק חברתי ומגדרי.

רוח נשית קיבלה הכרה כמובילה עולמית בתחום אלימות נגד נשים וזכתה בסטטוס יועץ מיוחד למועצה הכלכלית-חברתית (ECOSOC) של האו"ם משנת 2019.

 

מטרותינו:

1.  מתן כלים, ידע ותמיכה לפיתוח עצמאותן הכלכלית וצמיחתן האישית של נשים נפגעות אלימות לכל גווניה; יצירת הזדמנויות לקידום נפגעות אלימות בחברה ובתעסוקה.

2. פיתוח תשתית לשיתוף פעולה וסולידריות בין נשים נפגעות אלימות לבין הקהילה והעולם העסקי, דרך הפעלת תכניות התנדבות בקהילה ותכניות לשיתוף פעולה עם עסקים, המקדמות נושאים כהכשרה מקצועית, שילוב בתעסוקה ובחברה, חיזוק הערבות ההדדית עם נשים נפגעות אלימות והעלאת מודעות למעמדן בחברה.

3. העלאת מודעות ציבורית למצבן של נפגעות אלימות, לדרכים לפתרון הבעיה ולמחויבותה של החברה לסוגיה. רוח נשית פועלת לשינוי מדיניות וחסמים מבניים שמקשים על נשים נפגעות אלימות להגיע לעצמאות כלכלית, כמו גם להשגת הכרה משפטית של המושג אלימות כלכלית.

 

רוח נשית מתמקדת ב"יום שאחרי" ומציעה פתרון מעשי וארוך טווח ליציאה מחוץ למעגלי האלימות, בעל השפעה הן על נפגעת האלימות והן על החברה כולה. מיום היוסדה בשנת 2007 וגם היום, רוח נשית מספקת מענה ייחודי הממוקד בהעצמה כלכלית, פרטנית וקבוצתית דרך שיקום תעסוקתי, בירור ומיצוי זכויות ופיתוח עצמאות כלכלית. שירותי העמותה מותאמים לאוכלוסייה הסובלת מתסמיני פוסט טראומה ולפי כך מושם דגש רב על תהליך ארוך טווח (בין 1-2.5 שנים) שמטרתו הראשונית היא לשקם ולהעצים את האמון של המשתתפות בקשר בין-אישי, את ביטחונן ואת תחושת המסוגלות העצמית. במהלך הליווי מושם דגש רב על פיתוח "כישורים רכים" ודפוסי תקשורת מיטיבים, זאת לצד הכשרות, לימודים וקורסים מקצועיים (כישורים "קשים"). במסגרת פעילות העמותה ליווינו לאורך השנים כ-2,800 נשים ו-5,000 ילדיהן והכשרנו מאות מתנדבות אשר יחד יצרו קהילה תומכת ומקדמת לנפגעות אלימות.

 

עמותת רוח נשית זוכת אות הוקרה מטעם השרה לשוויון חברתי על תרומתה הייחודית והניכרת למאבק באלימות נגד נשים. רוח נשית הוכרה בשנת 2018 כספק רשמי במרכזי התעסוקה העירוניים של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, כארגון האמון על נושא השיקום התעסוקתי במרכזי התעסוקה העירוניים, וזכתה בשנת 2019 באות האפקטיביות לעשייה חברתית מטעם ארגון מידות.

 

 

 

 

 

 

 


http://www.midot.org.il/רוח נשית