לאופק תקווה לעתידעמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
 
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.

 

אודות העמותה

עמותת "לאופק" פועלת לקידום אנשים בנקודות חולשה ובקבוצות סיכון להשיג עצמאות אישית וכלכלית על ידי רכישת השכלה, השתלבות בתעסוקה וליווי אישי. העמותה מקדמת פרויקטים של תעסוקה והשכלה בקרב מגוון קהלים, ומפתחת תוכניות ייעודיות בהתאמה לאוכלוסיית השונות. כל תוכנית נבנית לאחר בחינת האתגרים והחסמים (הפנימיים והחיצוניים) המאפיינים את אוכלוסיית היעד ונתפרת באופן ייעודי לצרכיה. 

עמותת "לאופק" החלה את דרכה בשנת 2006 כעמותת תעסוקטיף שהוקמה על ידי הרב יוסף צבי רימון, כדי לסייע לכ 3000 מפוני גוש קטיף לצלוח את המשבר האישי והתעסוקתי שנקלעו אליו, באמצעות תמיכה, ליווי אישי ושילוב מחודש במעגל העבודה. בעקבות ההצלחה הפכה תעסוקטיף לעמותת "לאופק", אשר כיום מיישמת את מלוא הידע והניסיון העצום שצברה לאורך השנים במטרה לקדם אוכלוסיות וקהלים נוספים המצויים בסיכון או בצמתי משבר.  

לאופק מאמינים שאין אנשים חלשים. יש נסיבות המייצרות נקודות חולשה. לתפיסת העמותה,  בכל אדם טמונה היכולת להתחזק ולשגשג, אילו רק תיפתח בפניו ההזדמנות ויוענקו לו הכלים  והתנאים המתאימים לו להצלחה. התכניות הייחודיות של העמותה מוכוונות כדי  לספק מעטפת כוללת שמטמיעה באנשים המצויים בקבוצות סיכון או בנקודות חולשה תפיסת מסוגלות אישית. העמותה מעניקה להם ליווי שוטף ומסייעים לכל אחד מהם לרכוש השכלה ולהשתלב בתעסוקה כדי להגיע לעצמאות כלכלית וחברתית, לצאת ממעגל הסיכון ולחולל את השינוי. 

עיקרי התוכניות בעמותה:

אחותנו - תוכנית ללימודי תואר ראשון בסיעוד באוניברסיטה העברית המיועדת ליוצאי אתיופיה
נחשונים - תוכנית ללימודי תואר ראשון בריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית המיועדת ליוצאי אתיופיה
תעסוחיל - תוכנית הדגל של העמותה שמסייעת לחיילים ומשוחררים מרקע סוציו אקונומי נמוך להשתלב בשוק התעסוקה ולקבל ביטחון כלכלי  בסיסי.
תכנית תעסוקה פוסט קורונה (בהתהוות) - תכנית שמכוונת לשני קהלים שהושפעו בצורה החמורה ביותר ממגפת הקורונה - בוגרים צעירים בסיכון, ובני 40+ שפוטרו מעבודתם או סגרו עסקים עצמאיים


עמותת "לאופק" מונה צוות של 15 עובדים ומערך הכולל כ 40 מתנדבים ברחבי הארץ.   יו"ר הוועד המנהל: הרב יוסף צבי רימון, מנכ"לית: מוריה פורת גראזי.

 

 


http://www.midot.org.il/לאופק תקווה לעתיד