מידות מבקשת לקדם אפקטיביות כאמת מידה עיקרית במערך שיקוליהם של משקיעים חברתיים ובניהול עמותות, וזאת באמצעות פיתוח כלים מתקדמים למדידה חברתית, פיתוח תווי תקן חברתיים, מיפויים חברתיים, מחקר יישומי, ייעוץ, כנסים והדרכות.
א א א

אקים

עמותה זו זכתה באות האפקטיביות לשנת 2014
 
 
 
עמותה זו עמדה בתנאים לקבלת תו מידות לאפקטיביות
תו מידות לאפקטיביות מעיד כי העמותה מחויבת לתרבות ארגונית המעניקה חשיבות רבה לתכנון ולמדידה,
להתמקדות בתוצאות ולשיפור מתמיד, במטרה להשפיע על מוטביה ולחולל שינוי משמעותי בחייהם.
 
על אודות העמותה

חזון העמותה: לעשות את החברה הישראלית מקום טוב יותר לאנשים עם מוגבלות שכלית ולבני משפחותיהם: חברה מכבדת, חמה ומקבלת, המאפשרת מימוש עצמי, מתוך הכרה בשונות ומחויבות לשוויון הזדמנויות.

אקים ישראל, הינו ארגון ארצי של הורים ושל אנשים עם מוגבלות שכלית בישראל, הפועל כארגון ממוקד אדם, שמשמעותו ארגון  המקדם את זכותם של אנשים עם מוגבלות שכלית לייצג את עצמם ולהשמיע את קולם ברוח 'שום דבר עלינו בלעדינו', ולהכלילם בחברה תוך שמירה על  כבוד האדם וחירותו.

מיום היווסדו בשנת 1951, פועל הארגון למיצוי זכויותיהם, לקידום שיפור איכות חייהם ורווחתם של כ- 34,500 אנשים עם מוגבלות שכלית ומשפחותיהם, באמצעות סנגור משפטי וסנגור קהילתי. הארגון פועל, להכללה ( Inclusion) של אנשים עם מוגבלות שכלית בקהילה, להעצמה של האנשים לסנגור עצמי ולשילובם כחלק מהחברה. בהתאם לחזונו, מקדם הארגון הטמעת עמדות חיוביות כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית וזאת באמצעות מטה אקים ו – 64 סניפים ומוקדי פעילות הפרוסים ב - 87 ישובים ברחבי הארץ, בחברה  היהודית והערבית, המנוהלים על-ידי הנהלות הורים ומתנדבים.

אקים מעניק למשפחות תמיכה רגשית, סיוע משפטי ומידע על זכויותיהם, באמצעות קו-הסיוע "הורים למען הורים" , ובאמצעות הקליניקה המשפטית לזכויות אנשים עם מוגבלות שכלית בשיתוף המרכז הבינתחומי הרצליה. כן, אקים נותן סיוע כלכלי למשפחות הנזקקות לכך, באמצעות קרן אקים. לצד היותו ארגון מסנגר, מפעיל אקים בשיתוף עם משרד הרווחה והרשויות המקומיות, כ- 120 מסגרות ברחבי הארץ, בתחומי חינוך, דיור בקהילה, תעסוקה, מרפאות שיניים תרבות ופנאי,  גיוס לצה"ל  .  כמו כן, ארגון אקים בונה, משפץ ומצייד את המסגרות בשיתוף הקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח לאומי וקרן שלם.

 
 
 
 גם לעמותה זו אפשר לעגל לטובה
 

פרטי העמותה

טלפון: 03-7662222
פקס: 03-6470055
כתובת: פנחס רוזן 69, הדר יוסף תל אביב, 69410
כתובת דוא"ל:
תחום: רווחה, מיוחדים, סיוע לאנשים עם מוגבלויות
עמותה רשומה (ע"ר): 580034924
שנת הקמה: 1951
איזור פעילות: כל הארץ
קהל יעד: אנשים עם מוגבלויות שכליות, משפחות
ייעוד: הכללת אנשים עם מוגבלות שכלית בחברה הישראלית. קידום זכות הבחירה האישית של האנשים עם המוגבלות השכלית ושמיעת קולם מתוך תפיסת עולם ממוקדת אדם. הענקת תמיכה, ייעוץ ומידע לאנשים ולמשפחות
אתר: http://www.akim.org.il/
לקריאת דוח מידות

נא להשאיר פרטים